UpGrade 2/2007
Home Up UpGrade 1/2009 UpGrade 2/2009 UpGrade 1/2010 UpGrade 2/2010 UpGrade 1/2011 UpGrade 2/2011 UpGrade 1/2012 UpGrade 2/2012 UpGrade 1/2013 UpGrade 2/2013 UpGrade 1/2014 UpGrade 2/2014 UpGrade 1/2015 UpGrade 2/2015 UpGrade 1/2016 UpGrade 2/2016 UpGrade 1/2017 UpGrade 2/2017 UpGrade 1/2018 UpGrade 2/2018 UpGrade 1/2019 UpGrade 2/2019 UpGrade 1/2020 UpGrade 2/2020 UpGrade 1/2021 UpGrade 2/2021 UpGrade 1/2022 UpGrade 2/2022 UpGrade 2/2002 Daň za rok 2001 UpGrade 1/2002 UpGrade 2/2001 UpGrade 1/2003 UpGrade 2/2003 UpGrade 2/2004 UpGrade 1/2005 UpGrade 2/2005 UpGrade 1/2006 UpGrade 2/2006 UpGrade 1/2007 UpGrade 2/2007 UpGrade 1/2008 UpGrade 2/2008

 

Obecné

 • Nové a aktuální verze programů na CD - Total Commander 7.0 RC4 (nejnovější verze oblíbeného správce souborů), Acrobat Reader 8.0 CE (nejnovější verze prohlížeče PDF v české verzi), Opera 9.2.1 (rychlý webový prohlížeč s vestavěným poštovním klientem), XnView 1.91 (jednoduchý prohlížeč obrázků), PaintNET 3.07 (program pro úpravu fotografií), PDFCreator 0.9.3 (nová verze softwaru pro vytváření kvalitních pdf dokumentů). Aktualizovaná, volně šířitelná verze antivirového programu AVG 7.5. Nově je možnost instalace ochrany proti spywaru AVG Anti – Spyware 7.5 od již zmiňované české firmy AVG. Tyto programy naleznete v instalačním programu CD na záložkách Nástroje, Internet a Multimédia.
 • Přístupová práva – možnost nastavit plochu pro daného uživatele. Plochu si přidejte v menu Pomůcky > Konfigurace plochy a pak ji zadejte v Přístupových právech do položky Název použité plochy. Pokud není zadán žádný název, použije se plocha Standard.
 • Pro uživatele, kteří používají elektronický systém nápovědy (klávesa F1 v programu, nebo volba Nápověda plus, resp. Nápověda standard přes Start > Programy > Win Systém ve Windows) byl tento help kompletně doplněna a rozšířen o popis novinek v programu.

Daňová evidence

 • Bankovní výpisy, Pokladní deník, Interní doklady – záložka Přečíslování, pomocí tlačítka Přečíslování lze podle zadaných parametrů rozmezí dokladů pro přečíslování a počátečním číslem dokladu přečíslovat zadanou řadu dokladů na jinou číselnou řadu. Změna čísel se projeví v celém systému (úhrady pohledávek, závazků, peněžní deník, kniha dph) a doklady se setřídí podle datumu.
 • Faktury vydané – při přidání nového záznamu a výběru Odběratele se dosadí Váš bankovní účet použitý na poslední faktuře pro daného odběratele. Lze použít pokud používáte více bankovních účtů a dělíte platby na tyto účty podle určitého klíče.
 • Faktury vydané – editace dokladu, nové tlačítko Vložit, které umožňuje vložit nový řádek nad stávající aktuální řádek. Lze použít pro dodatečné vložení řádku, který chceme, aby se tiskl před určitým řádkem.
 • Kniha majetku DDHM – nový sloupec Aktuální množství, který se aktualizuje po vyřazení položky z DDHM. Obsahuje aktuální množství položek v evidenci. Jednorázově se tento sloupec přepočte pomocí tlačítka Přepočet.

Účetnictví

 • Kniha majetku DDHM – nový sloupec Aktuální množství, který se aktualizuje po vyřazení položky z DDHM. Obsahuje aktuální množství položek v evidenci. Jednorázově se tento sloupec přepočte pomocí tlačítka Přepočet.
 • Faktury vydané – při přidání nového záznamu a výběru Odběratele se dosadí Váš bankovní účet použitý na poslední faktuře pro daného odběratele. Lze použít pokud používáte více bankovních účtů a dělíte platby na tyto účty podle určitého klíče.
 • Faktury vydané – editace dokladu, nové tlačítko Vložit, které umožňuje vložit nový řádek nad stávající aktuální řádek. Lze použít pro dodatečné vložení řádku, který chceme, aby se tiskl před určitým řádkem.
 • Kniha DPH > záložka Obnova DPH > tlačítko Kontrola Knihy DPH proti Hlavní knize, po stisknutí tohoto tlačítka program porovná pro zadané období obraty v dph v Hlavní knize s obraty v Knize DPH a obráceně. Případné rozdíly zobrazí ve dvou oknech, která se následně zobrazí. Pokud budou okna prázdná, vše je v pořádku.

Sklady

 • Objednávky – nová položka Zkontrolovaná objednávka, kterou lze např. využít pro označení, že byla zkontrolována cena na objednávce. Řádek, který je označen tímto příznakem se podbarví růžovohnědou barvou. Stejně je tento řádek označen i v příjmu zboží při výběru objednávek.
 • Skladová karta – v editaci záložka Další údaje > položka Needitovat cenu při prodeji pokladnou – při zakliknutí tohoto příznaku bude při prodeji pokladnou znemožněna editace prodejní ceny. Tato volba se aktivuje v Přístupových právech pomocí tlačítka Pokladna, kde zakliknete příznak Editovat cenu a slevu.
 • Konfigurace skladů – po zakliknutí položky Aktualizovat název skladové položky při příjmu zboží se při změně názvu skladové položky při příjmu zboží vždy zaktualizuje název i na skladové kartě.
 • Zakázky > možnost vybrat zakázku a v editačním okně lze pomocí tlačítka Kopie vytvořit kopii vybrané zakázky. Nová zakázka se ihned zobrazí a lze na ní provádět dodatečné úpravy.
 • Prodej fakturou > možnost vybrat dodací list a v editačním okně lze pomocí tlačítka Kopie vytvořit kopii vybraného dodacího listu. Nový dodací list se ihned zobrazí a lze na něm provádět dodatečné úpravy.
 • Zakázky a objednávky – editace dokladu, nové tlačítko Vložit, které umožňuje vložit nový řádek nad stávající aktuální řádek. Lze použít pro dodatečné vložení řádku, který chceme, aby se tiskl před určitým řádkem.
 • Pomocné soubory > Uzávěrka měsíce – nyní lze přímo z menu sklady uzavřít měsíc a chránit tak data proti případným zpětným zásahům. Určeno pro uživatele, kteří nemají modul účetnictví, nebo nemají přístup v menu účetnictví na uzávěrku měsíce.
 • Objednávky – rozšíření údaje Vyřizuje (objednal) na 20 znaků.
 • Prodej pokladnou a Prodej hotově – v editačním okně je tlačítko Poznámka, které lze využít pro zapsání libovolně dlouhé poznámky k danému dokladu. Poznámku lze využít i pro tisk na pokladních dokladech.
 • Prodej pokladnou a Prodej hotově > záložka Zaúčtovat, zde je nový příznak Neúčtovat doklady označené Prodej kartou – při zakliknutí tohoto příznaku nebudou zaúčtovany doklady, které byly při editaci označeny příznakem Prodej kartou (lze využít pro uživatele, kteří si tyto doklady zanášejí do Knihy pohledávek a párují doklady přes Bankovní výpisy).

Mzdy

 • Číselník kódů mezd – doplněn druhý, uživatelský řádek textu určený pro tisk na výplatní pásce. Do textového řádku se vejde až 50 znaků a pokud je vyplněn, tak se tiskne pro daný kód na výplatní pásce.
 • Číselník kódů mezd – nový příznak kódu Kód se zobrazuje až za doplatkem a má pouze evidenční charakter – kód označený tímto příznakem se tiskne na výplatní pásce až za údajem doplatek a má pouze evidenční charakter. Nezapočítává se ani do hrubé, resp. čisté mzdy. Pro použití této funkce se musí zadat nový kód do číselníku kódů mezd. Kód se zadává pro jednotlivé zaměstnance do trvalých mezd. Řádek se zadaným kódem se zobrazuje i ve mzdových listech.
 • Pojištění a daňové bonusy – záložka Daňové bonusy > upravený tiskový formulář Žádosti o nové položky podle vzoru č.2.
 • Mzdové listy – základní údaje > do tiskového formuláře byly doplněny údaje o zaměstnavateli.
 • Zálohy – rozděleno zaúčtování podle účetní agendy. U účetnictví (Win Ekonom plus) je zaúčtování provedeno do pokladního deníku, u agendy daňová evidence (Win Ekonom standard) je zaúčtování provedeno do drobné pokladny.
 • Soupiska mezd – kód 70 (Oprava daně) – je možnost zadat tento kód i se záporným znaménkem v soupiskácj mezd, s tím, že částka se na výplatní pasce odečte.
 • Formulář Potvrzení o délce zaměstnání a zápočtu dob zaměstnání (zkráceně Zápočtový list) byl upraven podle nových podmínek Zákoníku práce.
 • Byl aktualizován číselník minimálních mzdových tarifů. Tento číselník se dá zobrazit a použít v menu Zaměstnanci > tlačítko Editace > záložka Mzdové údaje > tlačítko Mzdový tarif. Původní počet mzdových tarifů byl snížen z 11 na 8.